Güncel

Özel güvenlik tek tip üniformanın meslek imajına etkisi araştırıldı

2. Sınıf Emniyet Müdürü Dr. Uğur DEMİRCİ, özel güvenlik tek tip üniformanın meslek imajına etkisini belirlemek amacıyla bir bilimsel araştırma gerçekleştirdi. Yönergeyle kamu kurum ve kuruluşları için zorunlu hale getirilen..

Özel güvenlik tek tip üniformanın meslek imajına etkisi araştırıldı

2. Sınıf Emniyet Müdürü Dr. Uğur DEMİRCİ, özel güvenlik tek tip üniformanın meslek imajına etkisini belirlemek amacıyla bir bilimsel araştırma gerçekleştirdi.

Yönergeyle kamu kurum ve kuruluşları için zorunlu hale getirilen tek tip üniformanın özel güvenlik meslek imajına etkisini belirlemek amacıyla 2. Sınıf Emniyet Müdürü Dr. Uğur DEMİRCİ tarafından bir bilimsel araştırma gerçekleştirdi.

2. Sınıf Emniyet Müdürü Dr. Uğur DEMİRCİ, ”Araştırma neticesinde, yeni tek tip üniformanın hem özel güvenlik görevlileri hem de kurumlardaki diğer sivil çalışanlar açısından aşağıda belirtilen hususlar çerçevesinde özel güvenlik meslek imajına olumlu etkilerinin olduğu tespit edilmiştir” ifadelerini kullandı.

Üniformanın özel güvenlik meslek imajına olumlu etkilerinin olduğu ve ; Yapılan işle uyumlu olduğu,  Özel güvenlik görevlilerini düzenli ve tertipli gösterdiği,  Özel güvenlik görevlilerine disiplinli bir duruş getirdiği,  Özel güvenlik görevlilerinin caydırıcılığını artırdığı,  Özel güvenlik görevlilerini özgüvenli ve otoriter gösterdiği,  Özel güvenlik görevlilerine saygınlık ve itibar kazandırdığının altını çizdi.

”Bilimsel makale olarak Güvenlik Bilimleri Dergisinin 2021 yılı 2. Sayısından yayınlanan araştırma sonucunda ayrıca tek tip üniformanın kullanıldığı kurumlara ve dolayısıyla da devletin itibarına katkı yaptığı belirlenmiştir” dedi.

Makalenin tamamına ulaşmak için TIKLAYINIZ…

Makalenin yayınlandığı web site için TIKLAYINIZ…

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL