Genel

Özel Güvenlik Temel ve Yenileme Eğitim Sertifikaları E-Devlet Üzerinden Alınabilecek

Özel güvenlik kimliklerinin E-Devlet üzerinden çıkartılmasının ardından özel güvenlik sektörüne bir yenilik daha eklendi. Bundan sonra eğitim sertifikaları E-Devlet üzerinden çıkarılacak. Kursa katılan özel güvenlik görevlisi adaylar ile yenileme eğitimine..

Özel Güvenlik Temel ve Yenileme Eğitim Sertifikaları E-Devlet Üzerinden Alınabilecek

Özel güvenlik kimliklerinin E-Devlet üzerinden çıkartılmasının ardından özel güvenlik sektörüne bir yenilik daha eklendi.

Bundan sonra eğitim sertifikaları E-Devlet üzerinden çıkarılacak. Kursa katılan özel güvenlik görevlisi adaylar ile yenileme eğitimine tamamlayan özel güvenlik görevlileri E-Devlet üzerinden sertifikalarını alabilecek.

Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığı özel güvenlik eğitim kurumlarını bilgilendirerek optik cevap kâğıtlarının fotoğraflı bastırılacağını duyurdu.

Eğitim kurumlarına ”Ağustos ayında gerçekleştireceğimiz temel ve yenileme eğitim sınavına ilişkin optik cevap kağıtlarının fotoğraflı olarak basılacağı daha önceden yazı ile bildirilmişti.
Optik cevap kağıtlarına basılacak fotoğrafların özelliklerinin ne şekilde olacağı ve bunların taranmasından eğitim kurumlarının sorunlu olacağı hususunda emir yazısı gönderilmişti.
Yaptığımız incelemede eğitim kurumlarımızın fotoğrafları sisteme kaydetmedikleri. Fotoğraf yerine eğitim kurumu logosu kaydeden eğitim kurumlarımızın bulunduğu veya birden fazla adaya aynı fotonun kaydedildiği müşahede edilmiştir.
Eğitim kurumlarımıza bu mesajı iletin. Gerekli düzeltmeyi yapmadıkları takdirde adaylarının sınava giremeyeceğini kendilerine hatırlatın ”Konulu bilgilendirme gönderildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL