Advert
Güncel

Özel güvenlikler daha etkin olacak!

Genel Kolluk-Özel Güvenlik İşbirliği ve Entegrasyonu projesi kapsamında Bilecik’te özel güvenlik görevlilerine eğitim verildi. Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu’nda özel güvenlik görevlilerinin genel kolluk kuvvetleri ile etkili iletişimi, etkin..

Özel güvenlikler daha etkin olacak!
Advert

Genel Kolluk-Özel Güvenlik İşbirliği ve Entegrasyonu projesi kapsamında Bilecik’te özel güvenlik görevlilerine eğitim verildi.

Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu’nda özel güvenlik görevlilerinin genel kolluk kuvvetleri ile etkili iletişimi, etkin iş birliği ve koordinasyonunun sağlaması amacıyla  eğitim programı düzenlendi.

Gerçekleşen programda konuşan Bilecik Valisi Kemal Kızılkaya, “KAAN” projesinin genel kolluk ile özel güvenlik görevlilerinin uyum içinde görev yapmalarına katkı sağlayacağını söyledi.

Kızılkaya ”Özel güvenliğin, 2000’li yıllardan sonra Türkiye’de nicelik ve nitelik açısından hızla gelişme gösterdiğini dile getiren Vali Kızılkaya, “Bugün özel güvenlik görevlilerimiz, kamu hastaneleri, eğitim kurumları, havalimanları, alışveriş merkezleri, park ve bahçeler ile toplu taşıma istasyonlarında görev yapmaktadır. Özel güvenliğin her geçen gün yükselişi aynı zamanda bir kamu hizmetinin temel taşlarından birisi olan güvenlik hizmetinin daha sağlıklı ve daha eşgüdüm içinde yapılmasını önemli hale getirmiştir.” dedi.

İl Emniyet Müdürü Ertuğrul Namal programa 697 özel güvenlik görevlisinin bulunduğunu ve şu ana kadar 133 özel güvenlik personelinin projeye dahil edildiğini ifade etti.

Programda Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığı bünyesinde görevli polis başmüfettişleri Ali Saydam ve Akın Acar ile Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) eğitmenleri tarafından genel kolluk ve özel güvenlik görevlilerine eğitim verildi.

Programda İl Jandarma Komutanı Albay Muzaffer Sandal, Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürü Suat Günbey, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şükrü Keskin ile genel kolluk ve özel güvenlik görevlileri hazır bulundu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Advert

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL