Güncel

Özel Güvenliklerden Anlamlı Video…

TÜRK-İŞ’e bağlı Güvenlik-İş Sendikası ’26-30 Haziran Özel Güvenlik Günü ve Haftası’ dolayısı ile video yayımladı. Yayımlanan videoda yaşamımızın her anında yanı başımızda olan özel güvenlik görevlilerine dikkat çekildi. Resmi web..

TÜRK-İŞ’e bağlı Güvenlik-İş Sendikası ’26-30 Haziran Özel Güvenlik Günü ve Haftası’ dolayısı ile video yayımladı. Yayımlanan videoda yaşamımızın her anında yanı başımızda olan özel güvenlik görevlilerine dikkat çekildi. Resmi web sitesinden de açıklamalarda bulunan Sendika şu ifadelere yer verdi;

Özel Güvenlik 18 Yaşında…

Özel Güvenlik Teşkilatının 18. kuruluş yıl dönümü münasebetiyle Güvenlik-İş Sendikası Genel Yönetim Kurulumuz yazılı bir açıklamada bulundu.

Özel güvenlik görevlilerinin özlük hakları ve çalışma koşullarının özel güvenlik iş kanunuyla belirlenmesi gerektiğini belirterek, “Beşikten mezara kadar hayatın her alanında görev yapan özel güvenlik görevlilerine fedakarca çalışmalarından ve kattıkları değerden dolayı teşekkür ediyoruz.

Kamu düzeni ve halkımızın güvenliği için 18 yıl önce hayatımıza giren özel güvenlik görevlileri 18 yılda büyük bir ivme kazanmış ve toplumsallaşan bir meslek haline gelmiştir.

5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanun’un kabul edildiği 26 Haziran 2004’ü mesleğimiz için milat kabul ediyoruz, 26 Haziran’ı “Özel Güvenlik Günü” 26-30 Haziran’ı özel güvenlik haftası olarak kutluyoruz.

Özel güvenlik görevlileri 7/24 365 gün gece gündüz, yaz kış demeden devletimizin güvenliği ve vatandaşlarımızın huzuru için 100 bine yakın noktada nöbet tutmaktadır.

Güvenlik-İş  Sendikası olarak devletimizin emrinde milletimizin hizmetinde, çalışma hayatının tüm zorluklarına rağmen mücadele eden Özel Güvenlik Görevlilerini temsil etmekten onur duyuyoruz.

Kamu güvenliği açısından, genel kolluk ve özel güvenlik görevlilerinin işbirliği içerisinde çalışması ile güvenlik hizmetleri daha etkin ve güçlü bir yapıya sahip olmuş, toplumun kendisini daha huzurlu ve güvende hissetmesini sağlamıştır.

İçişleri Bakanlığı Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığı tarafından “Genel Kolluk-Özel Güvenlik İşbirliği ve Entegrasyonu (KAAN) Projesi” kapsamında 81 ilde özel güvenlik görevlilerine eğitimler verilerek bütünleşme sağlanmış, bu kapsamda bir çok başarıya genel kolluğumuzla birlikte imza atılmıştır.

Ülkemizde kamu güvenliğine KAAN projesi ile en büyük katkıyı özel güvenlikler olarak sağlar hale geldik.

Unutulmamalıdır ki, toplumsal yaşamın her alanında görev yapan Özel Güvenlik Görevlileri toplumsal yaşam standardımızı yükselten bir vazife icra etmektedir.Alın teri ve özverisiyle ülkemizin büyümesi adına gece gündüz demeden değer üreten özel güvenlik görevlilerimizin sağlığı ve güvenliği her şeyden önemlidir.

Görevlerini icra ederken şiddete maruz kalan, sözlü saldırıya uğrayan, hatta görevi başında hayatını kaybeden meslektaşlarımız mevcut. Güvenlik-İş sendikası olarak, tüm özel güvenlik mesleği mensuplarının hak ve hukuk mücadelesinde sonuna kadar yanlarında olacağımızı tekrar yineliyor hatta haykırıyoruz…

“Sendika olarak mesleğimizin saygınlığını ve özel güvenlik görevlilerinin hak ve menfaatlerini korumak için büyük çaba içerisindeyiz.

Bu kapsamda İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun özel güvenlik görevlilerine yönelik olumlu ve ilgili tutumunu özel güvenlik görevlileri olarak fazlasıyla hissediyoruz. Özel güvenlik görevlilerinin etkin bir şekilde vazife başında görevini yapmasına katkı sunan ve özel güvenlik görevlilerine değer katan herkese şükranlarımızı sunuyorum.

Güvenlik-İş Sendikamızın, İçişleri Bakanlığı ile birlikte çalışmalarını yaptığı ve tüm özel güvenlik görevlilerinin talebi olan Bakanlığımız tarafından özel güvenlik görevlilerinin  çalışma şartı olan özel güvenlik kimlik iptali konusunda yapılan olumlu kanuni düzenlemeler meclise sevk edildi, bir an önce TBMM’de yasalaşmasını bekliyoruz.

Çünkü özel güvenlik görevlileri görevi başında kendilerini güvende hissetmek istiyor.

Sendika olarak “Özel Güvenlik Her Yerde ” sloganıyla özel güvenlik görevlilerinin toplumdaki varlığına dikkati çekiyoruz, üyelerimizin çalışma şartlarını ve gelirlerini iyileştirmek için gayretlerimizi sürdürüyoruz. Özel güvenlik görevlilerinin özlük hakları ve çalışma koşullarının özel güvenlik iş kanunu ile belirlenmesini gerektiğini ifade ediyoruz. bu kapsamda yıpranma hakkı, ödüllendirme, şehitlik ve gazilik taleplerimizin de karşılanmasını istiyoruz.

Özel güvenlik görevlilerinin 19. İş kolu olan Güvenlik ve Savunma iş kolunda faaliyetlerinin sürdürülmesinin de sendikal yaşam için ve özel güvenlik görevlileri için önemlidir.

Başta Güvenlik-İş Sendikası Ailemize, Şube Başkanlarımıza, Bölge Başkanlarımıza, İl Temsilcilerimize ve Temsilci Yardımcılarımıza, İş Yeri Temsilcilerimize üyelerimize ve tüm özel güvenlik görevlisi meslektaşlarımıza ‘26 Haziran Özel Güvenlik Günü ve Haftasında’ meslektaşlarımıza bizlere destek olan ve her zaman yanımızda olan İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman SOYLU’ya, Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığımıza, TÜRK-İŞ Genel Başkanımız Sayın Ergün ATALAY’a, Siyasi Partilerin Genel Başkanlarına ve temsilcilerine, Kamu Kurum ve kuruluşlarının yetkililerine, özel güvenlik görevlisi meslektaşlarımızın her zaman olumlu bir şekilde yanlarında oldukları için ve farkındalığımızı hissettirdikleri için Güvenlik-İş Sendikamız adına teşekkür ediyoruz.

Bu duygularla; 26 Haziran Özel Güvenlik Günü ve Haftamızı kutluyor, ülkemizin dört bir yanında görevini layıkıyla yapan değerli meslektaşlarımıza en içten sevgilerimizle sağlık ve esenlikler diliyor, camiamız mensubu her bir meslektaşımıza ayrı ayrı başarılar diliyoruz.

Güvenlik-İş Sendikası Genel Yönetim Kurulu

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL