Güncel

Özel güvenliklere “KAAN Projesi” eğitimi verildi

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğünün uygulamaya başladığı “Genel Kolluk-Özel Güvenlik İşbirliği ve Entegrasyon Projesi” (KAAN) kapsamında Kilis’te özel güvenlik görevlilerine eğitim verildi. Kilis Alaeddin Yavaşça Kültür Merkezinde sosyal mesafe kurallarına..

Özel güvenliklere “KAAN Projesi” eğitimi verildi

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğünün uygulamaya başladığı “Genel Kolluk-Özel Güvenlik İşbirliği ve Entegrasyon Projesi” (KAAN) kapsamında Kilis’te özel güvenlik görevlilerine eğitim verildi.

Kilis Alaeddin Yavaşça Kültür Merkezinde sosyal mesafe kurallarına uyularak gerçekleştirilen 87 özel güvenlik görevlisi, 2 şirket yöneticisi ile 32 genel kolluk personeli olmak üzere toplam 121 kişiye eğitim verildi.

KAAN Projesiyle, özel güvenlik görevlilerinin sorumluluk alanlarında meydana gelen olayların daha hızlı bir şekilde emniyet güçlerine iletilmesinin sağlanması, etkin, verimli, denetlenebilir ve sürdürülebilir güvenlik hizmetinin sunulması, özel güvenlik ve genel kolluk görevlilerinin etkin iş birliği ve koordinasyonu ile olay meydana gelmeden suçun önlenmesi amaçlanıyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL