Güncel

Özel güvenliklerin kimlik kartı iptalleri konusunda düzenleme Meclise sevk edildi

Özel Güvenlik TV olarak özel güvenlik sektöründe yaşanan gelişmeleri yakından takip etmeye ve bu gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz. Özel güvenlik sektörünün en büyük sorunlarından biri olan özel güvenlik kimlik..

Özel güvenliklerin kimlik kartı iptalleri konusunda düzenleme Meclise sevk edildi

Özel Güvenlik TV olarak özel güvenlik sektöründe yaşanan gelişmeleri yakından takip etmeye ve bu gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz.

Özel güvenlik sektörünün en büyük sorunlarından biri olan özel güvenlik kimlik kartları iptali konusunda bir son dakika gelişmesi…

Hükmün açıklanmasının geriye bırakılması (HAGB)’den kaynaklanan özel güvenlik kimlik kartları iptalleri konusunda, ceza süreci 1 yıldan 2 yıla çıkarılacağını daha önceden haber sitemizde yer vermiştik. TIKLAYINIZ…

5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanununa göre de, özel güvenlik görevlilerinin kimlik kartı iptallerinde ceza süreci 1 yıl. Yani 1 yıl bir gün ceza alan bir özel güvenlik görevlisinin kimlik kartı mevcut yasalara göre iptal ediliyor.  Kimlik kartları iptal olan özel güvenlik görevlileri işlerinden oluyordu.

İçişleri’nin hayata geçirmeyi planladığı ve Güvenlik İş Sendikasının birlikte yürüttüğü çalışma sonrasında HAGB’den kaynaklı kimlik iptallerindeki ceza sürecinin 1 yıldan 2 yıla çıkarılmasını içeren taslak teklifi meclise sevk edildi. Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanı Ömer ÇAĞIRICI kimlik kartları iptallerinin 1 yıldan 2 yıla cıkmasını içeren kanun teklifi hakkında açıklamalarda bulunarak Bakanlığın sendikalarla koordinelik bu süreci yürütmesinden mutlu olduklarını ve yeni düzenlemeyi beklediklerini söyledi.

HAGB’ kaynaklı ceza sürecinin 1 yıldan 2 yıla çıkarılmasını içeren taslak teklifi meclise sevk edildi.

Özel güvenlik kimlik kartlarında HAGB’den kaynaklı ceza süreci 1 yıldan 2 yıla çıkarılmasını içeren taslak teklifi meclise sevk edildi.

Buna göre hakkında hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilen ve 2 yılın altında ceza alan özel güvenlik görevlilerinin kimlik kartları iptal edilmeyecek.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL