Güncel

Şanlıurfa’da 20 hasta yakını, kendilerini uyaran özel güvenlik görevlisini darp etti

Şanlıurfa’da hasta odasındaki kalabalık ziyaretçi grubunu uyaran özel güvenlik görevlisi, hasta yakınları tarafından darbedildi. Özel bir hastanenin özel güvenlik görevlisi, burada ameliyat olan yakınlarına geçmiş olsun ziyaretine gelen kişilerin sayısının..

Şanlıurfa’da 20 hasta yakını, kendilerini uyaran özel güvenlik görevlisini darp etti

Şanlıurfa’da hasta odasındaki kalabalık ziyaretçi grubunu uyaran özel güvenlik görevlisi, hasta yakınları tarafından darbedildi.

Özel bir hastanenin özel güvenlik görevlisi, burada ameliyat olan yakınlarına geçmiş olsun ziyaretine gelen kişilerin sayısının fazla olması ve yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirlerine uyulmaması üzerine uyarıda bulunarak ziyaretçilerin dışarı çıkmasını istedi.

Bunun üzerine hasta odasından çıkan aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 17 kişi, tartıştıkları güvenlik görevlisini darbetti.

 

 

’20 KİŞİ ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİMİZE SALDIRDI’

Hastane müdürü Mustafa Akkaya, “Hastalarımızın veya ameliyat olan kişilerin yanında 1 refakatçi kalması konusunda hassasiyet gösteriyoruz. Bu yaşanan olayda güvenlik personelimiz ameliyattan çıkan yakınlarına hastanızı gördükten sonra alt katta bulunan kafeteryada oturmalarını istedi. Bu uyarı üzerine yaklaşık 20 kişi, özel güvenlik görevlisine saldırdı. Koronavirüs sürecinde canla başla çalışan sağlık personeli ve güvenlik görevlilerimizin yaşanan bu tür darp olaylarında moral ve motivasyonları bozuluyor. Bizler hastanemize gelenlere sosyal mesafe ve maskelerini takmalarını ve görevli sağlık çalışanlarına saygılı davranmalarını istiyoruz. Arkadaşımız çok ciddi şekilde darbedildi. Bir odadan 20 kişi çıkarak arkadaşımızı darbediyorlar. Darbedilen arkadaşımız rapor alarak birkaç gün çalışamayacaktır.”ŞANLIURFA (AA)

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL