Güncel

Şırnak’ta 1 Mart Güvenlik Memurları Günü Kutlandı

Havalimanı Güvenlik Memurları Derneğinin 10. yıl kutlamaları kapsamında Şırnak’ın Cizre ilçesinde düzenlediği 1 Mart Havalimanları Güvenlik Memurları Günü coşkuyla kutlandı. Ankara dışında ilk defa Şırnak’ta kutlanan ve Türkiye genelinde 55..

Şırnak’ta 1 Mart Güvenlik Memurları Günü Kutlandı

Havalimanı Güvenlik Memurları Derneğinin 10. yıl kutlamaları kapsamında Şırnak’ın Cizre ilçesinde düzenlediği 1 Mart Havalimanları Güvenlik Memurları Günü coşkuyla kutlandı.

Ankara dışında ilk defa Şırnak’ta kutlanan ve Türkiye genelinde 55 Havalimanından katılımın sağlandığı 1 Mart Güvenlik Memurları Günü, bir otelde düzenlenen coşkulu program ile kutlandı.

Programa Şırnak Valisi Ali Hamza Pehlivan, Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanı Ömer ÇAĞIRICI, Genel Başkan Yardımcı Fevzi KARATAŞ, Diyarbakır Bölge Başkanı Murat ELHAKAN ve Şırnak İl Temsilcisi Şahin ŞAHİNOĞLU, Şırnak Ak Parti Milletvekli Rizgin Birlik, Şırnak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Emin Erkan, İl Emniyet Müdürü Cemal Dalman, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Murat Bozkurt, , DHMİ Genel Müdür Yardımcısı Erhan Ümit Ekinci, Cizre Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Mehmet Tunç, İdil Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Refik Özsoy, SİHAGÜVDER Dernek Başkanı Cem Uysallı, Türk Ulaşım Sen Sendikası Genel Başkanı Mustafa Nurullah Albayrak, DHMİ Havacılık Acil Yardım ve Güvenlik Dairesi Başkan Yardımcısı Eyüp Aydos, SHGM Yetkilileri, Oda başkanları, STK Temsilcileri ve 55 havalimanından gelen güvenlik görevlileri temsilcileri katıldı.

Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanı Ömer ÇAĞIRICI 1 Mart Havalimanları Güvenlik Memurları Günü vesilesi ile bir konuşma gerçekleştirdi.

Ülkemizde 350 Bin özel güvenlik görevlisinin aktif olarak görev yaptığını belirten Genel Başkanı Ömer ÇAĞIRICI, 3.800 özel güvenlik üyemizin havalimanlarında görevini layıkıyla yaptığını, özveri ile çalıştıklarını ve Havalimanlarında özel güvenlik görevlilerinde ilk yetkili sendikanın Güvenlik-İş olduğunu söyledi.

1 Mart’ın Havalimanları Güvenlik Memurları günü olduğunu söyleyen ÇAĞIRICI, bu önemli günü daha coşkulu ve katılımcı olarak kutlanması gerektiğini üyelerimizle istişare ederek konuştuk dedi.

Havalimanı Güvenlik Memurları Derneği SİHAGÜVDER’in 10. yıl kutlamaları kapsamında kendileri ile istişareler gerçekleştirdik,1 Mart’ı daha geniş kapsamlı tüm havacılık güvenliğinin olacağı bir organizasyon için yakın zamanda SİHAGÜVDER derneğimiz ile Güvenlik-İş Sendikamız gerekli çalışmayı bitirerek kamuoyuna açıklama yapacaktır.

Sendika olarak bizler bu anlamlı günü örgütlü olduğumuz havalimanlarımızda her sene kutlamaya özen gösteriyoruz, bu yıl bu etkinliğin Şırnak’ta yapılması çok önemli ve anlamlı.

Ülkemizin en kritik noktalarında görev yapan ve 7 yıldır örgütlü olduğumuz havalimanlarında çalışan özel güvenlik görevlisi üyelerimizle bu etkinliği kutlamak bizler için ayrıca önemli. Bu etkinlik vesilesiyle tekrardan Havalimanlarında çalışan tüm özel güvenlik emekçilerinin 1 Mart Havalimanları Güvenlik Memurları Günü’nü tebrik ediyor, meslektaşlarıma görevlerinde kolaylıklar diliyorum dedi.

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL