Güncel

TCDD özel güvenliklere eğitim semineri verildi

Türkiye geneli Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir Yolları (TCDD) çalışan özel güvenlik görevlilerine eğitim semineri verildi.     Güvenlik-İş Sendikası tarafından düzenlenen ‘26-30 Haziran Özel Güvenlik Günü ve Haftası’ münasebetiyle Türkiye..

TCDD özel güvenliklere eğitim semineri verildi

Türkiye geneli Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir Yolları (TCDD) çalışan özel güvenlik görevlilerine eğitim semineri verildi.

 

 

Güvenlik-İş Sendikası tarafından düzenlenen ‘26-30 Haziran Özel Güvenlik Günü ve Haftası’ münasebetiyle Türkiye Geneli TCDD Eğitim Toplantısı 29-30 Haziran 2021 tarihinde Antalya’da gerçekleştirildi.

Sendikanın resmi web sitesinde yer alan haber şu şekilde;

Eğitim seminerine Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanımız Ömer ÇAĞIRICI, Genel Başkan Yardımcılarımız Ahmet DURCUK, Galip Bektaş GÜVENÇ, Fevzi KARATAŞ, Antalya Şube Başkanımız Hüseyin Çalkaya, Antalya Şube Sekreteri Erkan AKSOY, Genel Başkan Başdanışmanı Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Prof. Dr. Türker TOPALHAN, 1. Sınıf Emniyet Müdürü Polis Başmüfettişi Ahmet SULA, Özel Güvenlik Denetleme Antalya Bölge Başkanı – Polis Başmüfettişi – 1. Sınıf Emniyet Müdürü Serdar HATİPOĞLU, Polis Başmüfettişi Ali ADIGÜZEL Nova Özel Güvenlik Şirket Yetkilisi Mehmet İlker ÇİFTÇİ, TCDD Genel Müdürlüğü Koruma ve Güvenlik Müdürlüğü adına Vedat GÖZÜBÜYÜK ve TCDD çalışan üyelerimiz özel güvenlik görevlileri katıldı.

Gerçekleştirilen eğitim toplantısı İstiklal Marşı ve saygı duruşuyla başladı.

Genel Başkan Yardımcımız Fevzi KARATAŞ bir konuşma gerçekleştirerek, Pandemi ve eden olduğu salgın sebebiyle eğitimlere bir süre ara verildiğini, bu sene eğitim toplantılarımızın ilkini TCDD ile gerçekleştirildiğini ve eğitim toplantılarımıza devam edeceğini belirtti.

26-30 Haziran Özel Güvenlik Günü ve Haftası münasebetiyle bu toplantıyı sendika olarak düzenlendiğini vurgulayan KARATAŞ, TCDD kurumunda çalışan özel güvenlik görevlisi meslektaşlarımızla ilk defa bir toplantı yapıldığını meslektaşlarımızla bir arada olmaktan mutluluk duyduğunu ve toplantılarımızın devam edeceğini söyledi.

Genel Başkanımız Ömer ÇAĞIRICI Eğitim Toplantısında yaptığı konuşmasında şu ifadelere yer verdi;

ÇAĞIRICI, ”Cennet vatan ülkemizde 7/24 – 365 gün görev yapan kamu güvenliğini tamamlayıcı mahiyetinde çalışan, her zaman devletimizin emrinde milletimizin hizmetinde olan tüm özel güvenlik görevlisi meslektaşlarımın 26-30 Haziran Özel Güvenlik Günü ve Haftasını kutluyorum” dedi.

İçişleri Bakanlığı tarafından başlatılan ÖGNET ve KAAN projelerin önemine değinen ÇAĞIRICI, Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından pilot bölge İstanbul olmak üzere ve sonrasında 81 ilde uygulanan KAAN projesinde, polis ile özel güvenlik görevlileri birlikte çalışmasından yüzde 80 başarı elde edilmiş ve daha etkin güvenlik ve olaylara anında müdahalede başarısı sağlanmıştır. Bu proje özel güvenlik görevlileri ve Sendikamız açısından çok önemli bir projedir. Projenin başından sonuna kadar Sendikamız Güvenlik-İş desteklemiştir. Bu proje ile özel güvenlik görevlilerinin aktif rol oynadığını ve artık görünür hale geldiğini belirtmek istiyorum dedi.

Özel güvenlik görevlilerinin belli bir kıyafeti ve logosunun olmadığını hatırlatan ÇAĞIRICI, Özel güvenlik görevlilerinin saygınlığını arttırmak için attığımız adımlardan biri de tek tip kıyafet ve özel güvenlik logosu olduğunun altını çizdi.

TCDD’ye kurumlarında çalışan özel güvenlik işçilerinin sendikamız Güvenlik-İş tercih ettiğini belirten ÇAĞIRICI, ülkemizin en önemli kurumlarından biridir. Sizlerde bu kurumlarda önemli görevleri ifa ediyorsunuz. O yüzden sizler bizim için, kurumlarınız için çok kıymetlisiniz. TCDD kurumuna bağlı işyerlerinde her zaman meslektaşlarımıza katkı vermek adına çalışmalarımızı gerçekleştireceğiz. Amacımız çalıştığınız kurumlarda yaşanan sorunları minimum seviyeye indirmek dedi.
Özel güvenlik görevlilerinin çok önemli görev ifa ettiğini belirten ÇAĞIRICI, bizler ülkemizde 332 bin 769 aktif çalışan özel güvenlik görevlisiyiz. Kritik altyapıları, can ve mal koruyan da yine bizleriz. İçişleri Bakanlığımız tarafından da KAAN ve ÖGNET projelerinde de yer alarak farkındalığımız toplum neslinde artık hissedilmeye başlandı ve her zaman ve her platformda söylediğimiz ‘Özel Güvenlik Her Yerde’ sözümüz ve geçen sene yayınlanan Kamu spotumuz adeta özel güvenlik görevlilerince slogan haline geldi artık görünür hale gelmeye başladık dedi.

‘’Tüm teşkilatımıza Antalya’daki programımıza katılımlarından dolayı ve TCDD’de çalışan üyelerimiz işyeri temsilcilerimize güçlü bir şekilde Güvenlik-İş Ailesi olgusunu yaşattıkları için teşekkür ediyoruz’’ dedi.

Toplantıda Özel Güvenlik Denetleme Antalya Bölge Başkanı – Polis Başmüfettişi – 1. Sınıf Emniyet Müdürü Serdar HATİPOĞLU ‘Ulaşım Yolları Güvenliği Eğitimi’ konu başlıklarında eğitim vermiştir.

Toplantıda Genel Başkan Başdanışmanı Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Prof. Dr. Türker TOPALHAN ‘Toplu Sözleşme Prosedürü ve Yararlanma’ başlıklı konularda eğitim vermiştir.

1. Sınıf Emniyet müdürü Polis Başmüfettişi Ahmet Sula toplantımıza katılarak ‘Etkili İletişim Eğitimi’ ile bizlere çok güzel bir program gerçekleştirdi.

Nova Özel Güvenlik Şirket Yetkilisi Mehmet İlker ÇİFTÇİ ve TCDD Genel Müdürlüğü Koruma ve Güvenlik Müdürlüğü adına Vedat GÖZÜBÜYÜK toplantımızda konuşma gerçekleştirmiştir.

Eğitimin ikinci gününde Genel Merkez Yöneticilerimiz, TCDD kurumunda çalışan işyeri temsilcilerimizin sorun ve taleplerini soru-cevap şeklinde cevaplandırdı. Eğitimimiz Toplu fotoğraf ve özel güvenlik haftasına ilişkin pasta kesimi ile üyelerimiz ile gerçekleşti.

 

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL