Özel Güvenlik Sendika

TCDD’de Yetkili Sendika Belli Oldu

TCDD’de çalışan özel güvenlik işçileri için toplu iş sözleşmesini yürütmeye hangi sendikanın yetkili olduğu sorusuna cevap bulundu. Yeni ihale döneminde TCDD’de Yetkili Sendika Güvenlik-İş Sendikası oldu. Öz Güven Sen sendikası..

TCDD’de Yetkili Sendika Belli Oldu

TCDD’de çalışan özel güvenlik işçileri için toplu iş sözleşmesini yürütmeye hangi sendikanın yetkili olduğu sorusuna cevap bulundu.

Yeni ihale döneminde TCDD’de Yetkili Sendika Güvenlik-İş Sendikası oldu.

Öz Güven Sen sendikası yapmış olduğu örgütlenme çalışmaları sonrasında TCDD’de yeterli sayıya ulaşamadı, TÜRK-İŞ’e bağlı Güvenlik-İş Sendikası güven tazeleyerek TCDD’de Türkiye geneli tekrar yetkili sendika oldu.

Hak iş özgüven sen çoğunluğu yakaladık yalanı…

Dün akşam saatlerinde TCDD’de çalışanlara kısa mesaj ile bilgilendirme yapan Hak İş’e bağlı Öz Güven Sen Sendikası,çoğunluğu sağladıklarını, toplu iş sözleşmesi için gerekli çalışmaları yaptıklarını, Kitler’de toplu iş sözleşmelerinin YHK kararları ile yapılmasına rağmen, üye yapmak uğruna teklif taslağı hazırladıklarını beyan etmeleri, ve bu denli yalan beyanda bulunmaları TCDD’de çalışan özel güvenlik işçilerinin tepkisine neden oldu.

Güvenlik-İş Sendikası tarafından ise, ‘aldığımız yetki ve sorumluluğun farkında olarak sendikal faaliyetlerimizi geçmişte olduğu gibi, bundan sonra da kararlılıkla sürdüreceğiz.
Ülkemizin Demiryollarını koruyan ve TCDD’de daha da güçlenmemize katkıda bulunan, gecesini gündüzüne katarak canla başla çalışan ve mücadele eden, bütün üyelerimize teşekkür ediyoruz’ ifadeleri yer verildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL