Genel

Tramvayın altına giren kediyi özel güvenlik görevlisi kurtardı

İzmit’te tramvay durağında bir kedinin tramvayın altına girdiğini fark eden özel güvenlik görevlisi Rıfat Demir, tramvayın hareket etmesine izin vermeyerek raylar arasında kalan kediyi kurtardı. O anlar güvenlik kamerasına yansıdı…

İzmit’te tramvay durağında bir kedinin tramvayın altına girdiğini fark eden özel güvenlik görevlisi Rıfat Demir, tramvayın hareket etmesine izin vermeyerek raylar arasında kalan kediyi kurtardı.

O anlar güvenlik kamerasına yansıdı.

 

Olay İzmit Milli İrade Meydanı tramvay durağında meydana geldi. Durakta bulunan bir kedi, tramvaydan yolcuların indiği sırada tramvayın altına girdi. Bu sırada kedinin raylar arasına girdiğini fark eden özel güvenlik görevlisi Rıfat Demir, koşarak tramvay kapısında bulunan acil durum butonuna bastı. Tramvayın hareket etmesine müsade etmeyen güvenlik görevlisi, daha sonra raylar arasında gezinen kediyi, tramvayın altından çıkararak hayatını kurtardı.

Yaşanan olay tramvay durağının güvenlik kameraları tarafından saniye saniye kaydedildi. Görüntülerde güvenlik görevlisinin koşarak tramvayı durdurması ve kediyi tramvayın altından çıkararak kucakladığı anlar yer alıyor.

ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİSİ O ANLARI ANLATTI
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Park’ta görev yapmakta olduğunu ifade eden güvenlik görevlisi Rıfat Demir, “Ara vagona bir kedi girdi. Bende hemen kurtardım. Kocaeli Büyükşehir Belediye başkanımız Tahir Büyükakın’ın hassasiyetini zaten biliyoruz. Hangi görevde olursa olsun, bizde hassas davranıyoruz. Göreve başlarken tüm eğitimlerimizi aldık. Hayvan konularında tam teşekküllü eğitim aldık. 19 yıldır spor ile uğraşıyorum. Tramvayın alt kısmına girdi. Bir anda görerek refleks gösterdim. Hemen vatman ile irtibata geçtim, tramvayı durdurdum. O bizim için çok önemliydi. Görevimden ziyade bu bir vicdan meselesi. Kurtardıktan sonra tramvayın gidişi bekledim. Onun sağlığı bizim için çok önemli” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL