Genel

Tüm özel güvenlik personeline merhaba…

Kıymetli meslektaşlarım değerli Özel güvenlik TV takipçileri merhaba… Bu günden sonra meslekte kazandığım bilgi ve birikimlerimi siz değerli Özel güvenlik TV takipçileri ile paylaşacağım. Köşemde mümkün olduğunca olaylara tarafsız, objektif..

Tüm özel güvenlik personeline merhaba…

Kıymetli meslektaşlarım değerli Özel güvenlik TV takipçileri merhaba…

Bu günden sonra meslekte kazandığım bilgi ve birikimlerimi siz değerli Özel güvenlik TV takipçileri ile paylaşacağım.

Köşemde mümkün olduğunca olaylara tarafsız, objektif bakmaya gayret göstereceğim. Gözünüz, kulağınız, diliniz olmaya çalışacağım. İlla taraf olmak gerekirse Hak’tan, doğrudan, gerçeklerden ve yasalardan yana olacağım.

Belli bir gurubun yazarı değil doğruları öğrenmek isteyen herkesin yazarı olacağım. Birilerinin menfaati için zulmü, haksızlığı alkışlamayacağım.

Şimdi ben kimim kısaca kendimi anlatayım, ben Mehmet Turgut TAYUZAK, Dicle üniversitesinde özel güvenlik görevlisiyim.

Çoğu zaman hüzün mutluluk ve heyecanı bir arada yaşadığım zamanlarım oluyor, mutluluğum düşenin, darda kalanın yanına karşılıksız koşmayı eşsiz bir aşkla yaptığım zamanlarda yaşıyorum. Hüznüm ise yitirilen yaşamlar yada erişemediğim acıların gerçekleşmiş olması.

Bu gün ülkeme insanlığa büyük buluşlar elde etmiş bir bilim insanı olarak çıkmak isterdim, ama olmadı…

12 yaşında annemi kaybettim, sonra bölgede yaşanan olaylar ve olumsuzluklar yüzünden eğitim hayatımı…

Evet tek defter bir kalem ve gücüm o dönem parayla satın alınan ders kitapları almaya yetmiyordu, Üst sınıfta okuyanlardan aldığım yırtık kitaplar, kısıtlı imkanlara karşı yüreği çok temiz öğretmenlerimiz vardı.

Ama tek başına bunlar yetmiyordu, etrafta ve okulların içine kadar girmiş silahlar faili meçhul cinayetler başını alıp gitmişti.

O tarihlerde yaşamı elinden alınmış şehit öğretmenimizin hayatına yaşam hakkına engel olunduğu gibi benim ve benimle beraber tüm çocukların da geleceği ve hayalleri elinden alınmış oldu.
Can güvenliğinin olmadığı örgütlerin ve derin devlet denilen paralel yapı arasına sıkışmış bir devirden 90’lı yıllardaki okumak isteyen ama annesi vefat etmiş, maddi durumu olmayan, öğretmeni hain bir şekilde şehit edilen bir çocuktan bahsediyorum yani kendimden.!

Saat 3 veya en geç 4 te sokaklarda kimsenin kalmadığı elinde kalem defter taşımak yerine, bir ekmek parası için boya kutusunu omzuna alıp elinde terlikle bir umut bir ayakkabı boyamak için korkulu gözlerle hayal kuran bir çocuk düşünün şimdi…

Sonra hayatımda beni büyüten anne annem, annemin yerini tuttu, anne şefkati ile büyüttü ve anneme yapamadığım hizmeti anneanneme yapmak için çabaladım hep, sonra hastalığı ve 45 gün yoğun bakım kapısında bekledim, maalesef nur yüzlü meleğimin cansız bedenini alarak ayrıldım o kapıdan, dünyam yıkılmıştı ama duaları vardı üstümde inanıyordum dualarına ve her nefisin ölümü tadacağına her emanetin bir gün sahibine verileceğine…

30 yaşımdan sonra baktım ki okutmak isteyen bir devlet var her türlü imkanı sunuyor, yarım kalan eğitimimi tamamlamak için harekete geçtim, Açık öğretim lisesi okudum sonra telafi eğitimle meslek lisesi, Ön lisans iş sağlığı ve güvenliği, ikinci Ön lisans elektrik ve enerji, sonrası Lisans bölümü uluslararası ilişkiler, Özel güvenlik ve koruma bölümü son sınıfta 41 yaşında buluyorum kendimi.

Şimdi STK kuran ve bir çok STK da görev yapan giyim ve kitap temini için kolları sıvayan, yoksul yetim ailelere gıda götüren, afet ve acil durumlarda arama kurtarma faaliyetleri yürüten, Vatanına, milletine ve dinine sahip çıkan, dahası bunları yüceltmek için tüm imkanları seferber eden bir yaşanmışlıktan bahsediyorum.

Şimdi eğer bu dönemde o yaşta olsaydım veya bu kadar imkan o dönemde olsaydı, sahip çıkan bir devlet, şehit edilmemiş eğitimciler olsaydı, kim bilir hayatımda neler değişecekti, onu elbette hiç bilmiyorum ama şimdiki halime şükrediyorum.

Evet geçmişi geri getiremiyorum ama iyilik her çağda aynıdır, amaç iyiliği aramak, iyilik bulmak, yapmak ve yaymak ise bunu her çağda yapabilmek çok basit, çalınmış çocukluğum ve geleceğimi geri getiremem ama hiç bir şey yapamasamda birine iyi bir örnek olmak çabalamaya devam etmek arzusuyla yola devam ediyorum.

Zaman ayırdığınız için Teşekkürler…

Mehmet Turgut TAYUZAK

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Advert

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL