Güncel

TÜRK-İŞ Başkanı Atalay’dan EYT ve KİT’lere kadro açıklaması

TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay Çalışma hayatına ilişkin güncel sorunlara değindi. TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay, tüm taşeron işçilere kadro verilmesini ve emeklilikte yaşa takılanların (EYT) tamamının yasa kapsamına alınmasını..

TÜRK-İŞ Başkanı Atalay’dan EYT ve KİT’lere kadro açıklaması

TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay Çalışma hayatına ilişkin güncel sorunlara değindi.

TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay, tüm taşeron işçilere kadro verilmesini ve emeklilikte yaşa takılanların (EYT) tamamının yasa kapsamına alınmasını istediklerini söyledi.

 

‘OCAK AYINDA ALDIĞIMIZ MAAŞI ARALIK AYINDA DA VERİN’

Örgütlenmenin olduğu işyerlerinde, iş kazalarındaki düşüşe dikkati çeken Atalay, ‘merhametsiz işverenler’ ile mücadele etmeleri gerektiğini söyledi.

Çalışma hayatındaki güncel sorunlara değinen Atalay, şu değerlendirmeyi yaptı:

“Şimdi ne var Türkiye’nin gündeminde? Vergiyi konuşuyoruz. Diyoruz ki ‘Ocak ayında aldığımız maaşı aralık ayında da verin.’

Vergiyle ilgili geçen hafta bir girişim yaptık. 3-5 senedir konuşuyoruz. Ülkenin gündeminde tutmaya devam ederiz ta ki çözülene kadar.

Neyi konuşuyoruz? 2018’de 700 bine yakın taşeron işçi kadroya geçti,

KİT’ler kaldı. 70 bin kişi var, bunları kadroya geçirin.

 

‘HİÇBİR EYT’Lİ VE TAŞERON DIŞARIDA KALMASIN’

“2018’de 700 bine yakın taşeron işçi kadroya geçti, KİT’ler kaldı. 70 bin kişi var, bunları kadroya geçirin.

Şimdi bunlara ‘tamam’ diyorlar ama bir o kadar daha adam aldılar. Haydi KİT’leri bir ay sonra kadroya geçirdiniz, onun dışında kiralık araçlar, ambulanslar var, aklınıza ne geliyorsa hepsi var. Bunlar kalacak. Yine bunları konuşmaya devam edeceğiz.

Talebimiz, bir tane taşeron dışarıda kalmadan hepsini devletin çatısı altına alın. EYT ile ilgili bir tane EYT’li dışarıda kalmadan bu yasayı çıkarın. Geçici işçilerle ilgili sorunun zannediyorum önümüzdeki günlerde büyük bölümünü çözeriz. Bir tane geçici işçi dışarıda kalmasın.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL