Advert
Güncel

TÜRK-İŞ Başkanı Ergün Atalay; Kitlerde ki 75 bin taşeron işçinin sorunu çözülmeli

TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay; KİT’lerde ki 75 bin taşeron işçinin sorunu bir an evvel çözülmeli Kamu işçisinin zam oranını değerlendiren Türk İş Genel Başkanı Ergün Atalay, “Biz memnunuz, zaten..

TÜRK-İŞ Başkanı Ergün Atalay; Kitlerde ki 75 bin taşeron işçinin sorunu çözülmeli
Advert

TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay; KİT’lerde ki 75 bin taşeron işçinin sorunu bir an evvel çözülmeli

Kamu işçisinin zam oranını değerlendiren Türk İş Genel Başkanı Ergün Atalay, “Biz memnunuz, zaten memnun olmadığımız işin altına imza atmayız. Son çeyrek asrın en güzel sözleşmesi oldu” dedi. Atalay ayrıca Kamu iktisadi teşekküllerindeki 75 bin taşeronun sorunun da çözülmesi gerektiğini söyledi.

 

Kamu işçisinin zam oranını değerlendiren Türk İş Genel Başkanı Ergün Atalay, “18 sendika 700 bin kişi var. Kamuya bundan sonra 4 bin 100 liranın altında işçi alınmayacak. Ücretlere 2021’in ilk altı ayında yüzde 12 zam yapıldı. Bu işçiler, çalıştığı her yıl için ilave 7 lira zam aldı. 2021’in ikinci altı ayında yüzde 5 zam artı enflasyon farkı verilecek. Bu artışlarla en düşük ücrete 2021 yılı için yüzde 34,62 zam yapılmış oldu.

Ortalama ücretlilere ise yüzde 12’lik ücret artışının yanında çalıştığı her yıl için 7 lira olmak üzere ortalama 105 lira verildi. Her sendikanın skala ayarlamasıyla birlikte ortalama ücretlilere 2021’in ikinci altı ay ilavesiyle yapılan artış yüzde 27,17’yi buldu. Ayrıca, taşerondan kadroya geçenlerin ikramiyeleri birinci yıl için 30 güne, ikinci yıl için 40 güne çıkartıldı. sosyal yardımlar 275 liradan, 350 liraya yükseltildi. Biz memnunuz, zaten memnun olmadığımız işin altına imza atmayız. Son çeyrek asrın en güzel sözleşmesi oldu.” Dedi.

Atalay ayrıca, “Kitler var. Kamuda taşeronlar geçti ama asıl işi yapanlar geçmedi. Burada da 75 bin kişi var. Geçen sene bize verilen bir söz var. Umut ediyorum bu dönemde bunu da çözüp toplumu tebessüm ettirmemiz lazım.” diye konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Advert

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL