Güncel

TÜRK İŞ, kadro alamayan işçiler için harekete geçti!

TÜRK İŞ, Sendikalardan 696 sayılı KHK ile kadro verilmeyen KİT, özel bütçeli kuruluş, çağrı merkezi, hastane bilgi işlemi vs. gibi kadrolarında çalışan işçilerin ayrıntılı sayılarını talep etti. Türk-İş, kadro alamayan..

TÜRK İŞ, kadro alamayan işçiler için harekete geçti!

TÜRK İŞ, Sendikalardan 696 sayılı KHK ile kadro verilmeyen KİT, özel bütçeli kuruluş, çağrı merkezi, hastane bilgi işlemi vs. gibi kadrolarında çalışan işçilerin ayrıntılı sayılarını talep etti.

Türk-İş, kadro alamayan işçiler için yakın zamanda önemli görüşmeler gerçekleşeceğini belirtti.

“İvedi ve Önemli” notuyla sendikalara gönderilen yazıda, kadro alamayan ve taşeron işçi olarak çalıştırılan işçilerin sayıları ile ilgili işyerlerinin adlarının 3 Haziran 2022 Cuma günü akşamına kadar TÜRK İŞ’e bildirilmesi istendi.

TÜRK İŞ’in yazısında 696 sayılı KHK ile yapılan kadro düzenlemesi hatırlatılarak taşeron işçilerin önemli bir bölümünün kadro aldığı, bazılarının ise düzenleme dışı bırakıldığı hatırlatıldı.

TÜRK İŞ tarafından yapılan bir çalışmada kullanılmak üzere bilgi talep edildiği belirtilen yazıda, 696 sayılı KHK ile kadro verilmeyen KİT, özel bütçeli kuruluş, çağrı merkezi, hastane bilgi işlemi vs. gibi kadrolarında çalışan işçilerin ayrıntılı sayılarına ihtiyaç duyulduğu aktarıldı.

Öte yandan 2019 yılı Kamu Çerçeve Protokolüne, kadro alamayan işçiler için çalışma yapılmasına ilişkin madde konulmuş, ancak aradan geçen sürede bir adım atılmamıştı.

Kadro çalışmalarını başlatan TÜRK İŞ, yakın zaman içinde önemli görüşmeler gerçekleştireceği ve kamu’da taşeron sistemde çalışan hiç bir işçinin kalmaması İçin mücadelenin gerçekleşeceğini belirtti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL