Güncel

Vakıfbank PYS güvenliklerin maaşlarına düzenleme!

Güvenlik-İş Sendikası ile Vakıfbank ve PYS Güvenlik A.Ş. arasında toplu iş sözleşmesi harici ilave kazanım sağlayan ücret artışında anlaşma sağlandı. TÜRK-İŞ’e bağlı Güvenlik-İş Sendikası ile PYS Güvenlik A.Ş. yöneticileri arasında..

Vakıfbank PYS güvenliklerin maaşlarına düzenleme!

Güvenlik-İş Sendikası ile Vakıfbank ve PYS Güvenlik A.Ş. arasında toplu iş sözleşmesi harici ilave kazanım sağlayan ücret artışında anlaşma sağlandı.

TÜRK-İŞ’e bağlı Güvenlik-İş Sendikası ile PYS Güvenlik A.Ş. yöneticileri arasında yapılan uzun görüşmeler neticesinde, PYS Güvenlik A.Ş bünyesinde çalışan özel güvenlik görevlilerinin ücretlerine,  İstanbul İçin 600 TL net, diğer iller için 500 TL net ücret artışı yapılması hususunda anlaşma sağlandı. Ayrıca Sendika tarafından, gerçekleşen ücret zammı, 01.01.2022 tarihi itibariyle uygulanacağı ve 01.03.2022 tarihinde ise TİS gereği ücret zammı da ayrıca ekleneceği duyuruldu.

Böylece Vakıfbank’ta çalışan özel güvenlik görevlilerinin maaşlarına ek ücret artışının yanı sıra Mart ayında TİS gereği ücret zammı da eklenecek.  4 ay sonra tekrar yeni sözleşme görüşmelerinin başlanacağı Vakıfbank özel güvenliklerin maaşlarında iyileştirmeler daha iyi şartlar ile sağlanmış olacağı görüldü.

Sendikanın resmi web sitesinden yapılan yazılı açıklamada tamamı şu şekilde;

PYS Güvenlik A.Ş. bünyesinde çalışan özel güvenlik görevlisi üyelerimizi kapsayan toplu iş sözleşme harici ilave kazanımda anlaşma sağlandı.

Güvenlik-İş Sendikamız, üyelerimizin hak ve kazanımlarını büyütme yönündeki çalışmaları devam ediyor…

 

Güvenlik-İş Sendikamız ile Vakıfbank ve PYS Güvenlik A.Ş. arasında toplu iş sözleşmesi harici ilave kazanım sağlayan ücret artışında anlaşma sağlandı.

Ülkemizin içinde bulunduğu enflasyon oranında yaşanan büyük artış, enflasyondan kaynaklanan satın alma gücündeki erime, pandemi nedeniyle fiyat istikrarsızlıkları, vb. nedenlerden dolayı özel güvenlik görevlilerinin ve üyelerimizin yaşam standardını aşağı çekmiştir. 2022 yılında asgari ücrete yansıyan zam oranı, bir çok üyemizin maaşları Toplu İş Sözleşmesindeki yapılan zamlara rağmen asgari ücretin altında kalmıştır.

İşçi ile işveren sendikaları arasındaki uyuşmazlıkları çözmesi için oluşturulan Yüksek Hakem Kurulu (YHK) tarafından bağıtlanan Vakıfbank’ta çalışan üyelerimizin maaşlarında, Sendikamız ile PYS Güvenlik A.Ş. yönetimiyle görüşmeler ve yazışmalar yapılarak ücret zammını revize edilmesi yönünde talebimiz haklı bulunmuş, üyelerimize TİS harici ilave ek kazanımla Vakıfbank’ta çalışan üyelerimizin biraz olsun nefes almalarını sağlamıştır.

Sendikamız Yönetimi ile PYS Güvenlik A.Ş. yöneticileri arasında yapılan uzun görüşmeler neticesinde haklı bulunan talebimiz, PYS Güvenlik A.Ş bünyesinde çalışan özel güvenlik görevlilerinin ücretlerine, 01.01.2022 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere ve aynı tarihte almakta oldukları ücretin üzerine, İstanbul İçin 600 TL net, diğer iller için 500 TL net ücret artışı yapılması hususunda anlaşma sağlanmıştır.

Gerçekleşen ücret zammı, 01.01.2022 tarihi itibariyle uygulanacak ve 01.03.2022 tarihinde ise TİS gereği ücret zammı da ayrıca eklenecektir.

Sendikamız özel güvenlik görevlilerinin her zaman hak ve menfaatleri doğrultusunda çalışmıştır. Örgütlü olduğumuz her kurumda üyelerimizin istek ve taleplerini gerçekleştirmek için hiç durmadan çalıştığımızı bilmenizi isteriz.

Güvenlik-İş Sendikası olarak her zaman üyelerimizin ve tüm özel güvenlik görevlilerinin hak ve menfaatlerinin takipçisiyiz, kazanımları için de mücadele etmeye devam edeceğiz.

Bu sürece katkı sunan Vakıfbank Yöneticilerine, PYS Güvenlik A.Ş.’ye, TÜRK-İŞ Konfederasyonumuza ve Konfederasyonumuza bağlı BASS Sendikasına ve yöneticilerine, Genel Başkanımıza, Genel Başkan Yardımcılarımıza, Bölge Başkanlarımıza ve il Temsilcilerimize teşekkür ederiz.

 

PYS Güvenlik AŞ bünyesinde çalışan üyelerimize hayırlı olmasını temenni ederiz.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL