Güncel Özel Güvenlik Yaşam

KORONAVİRÜS PANDEMİSİNİN ÖZEL GÜVENLİK SEKTÖRÜNE MALİYETİ 10 MİLYON TL

Özel güvenlik şirketleri, çalışanlarını koronavirüsten korumak için 10 Milyon TL harcadı. Özel Güvenlik Sektörünün en büyük derneği Güvenlik Servisleri Organizasyon Birliği Derneği (GÜSOD) üyesi olan özel güvenlik şirketlerinin pandemi nedeniyle..

KORONAVİRÜS PANDEMİSİNİN ÖZEL GÜVENLİK SEKTÖRÜNE MALİYETİ 10 MİLYON TL

Özel güvenlik şirketleri, çalışanlarını koronavirüsten korumak için 10 Milyon TL harcadı.
Özel Güvenlik Sektörünün en büyük derneği Güvenlik Servisleri Organizasyon Birliği Derneği (GÜSOD) üyesi olan özel güvenlik şirketlerinin pandemi nedeniyle çalışanları için yaptıkları hijyen harcamalarının yaklaşık 6,2 milyon TL’yi aştığı öğrenildi. GÜSOD üyesi özel güvenlik şirketleri, pandemi süresince en fazla harcamayı yüzde 71 ile maske, siperlik gibi kişisel koruma malzemelerine yüzde 9 ile dezenfektan harcamalarına yaptı. Harcamaların yüzde 20’si ise PCR testleri ve diğer masraflardan oluştu. GÜSOD üye şirketlerinin, belirsizliği koruyan 2021’in ilk altı ayı için ise öngördükleri harcama miktarı ise 5 milyon TL civarında.

“ÖZEL GÜVENLİK SEKTÖRÜNE CİDDİ BİR DARBE OLDU”
Yönetim Kurulu Başkanı Levent Güler, GÜSOD’un Türkiye’nin en büyük 10 özel güvenlik şirketini aynı çatı altında toplayan bir sivil toplum kuruluşu olduğunu belirterek 60 bini aşkın çalışanıyla özel güvenlik sektörün yüzde 20’ini temsil ettiklerini söyledi. Tüm özel güvenlik sektörü göz önüne alındığında çalışanlarının kişisel korunması için yapılan harcamaların 10 milyon TL’yi aştığını kaydeden Güler, “Bu harcamaların neredeyse tamamını özel güvenlik şirketleri kendi bütçelerinden karşılamak durumunda kaldı ve müşterine yansıtamadı. Bunun yanı sıra düşük kar marjlarıyla çalışan ve uzayan tahsilat süreleri nedeniyle özel güvenlik şirketleri zor günler geçirmektedir. Bu sektörümüz için ciddi bir darbe oldu” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL